سافت باکس چیست؟


سافت باکس چیست ؟

اصطلاح سافت باکس به محفظه ای گفته میشود که نور خارج شده از منبع نور را درون خود جمع کرده و سپس با دیفیوز آن ( تلطیف) نور ملایم را از خود خارج می کند . سافت باکس های اولیه جعبه های چوبی بزرگی بودند که وجوه دیفیوزر مختلف بصورت کشویی در آن قرار می گرفتند . سافت باکس های امروزی از مواد اولیه سبک ساخته شده و در ابعاد مختلف تولید می گردند .

نور نرم یا سافت باکس

سافت باکس یکی از دستگاههای نور نرم عکاسی است. انواع مختلف نور نرم با انتقال نور از طریق برخی مواد پراکندگی یا بازتاب نور از سطح دوم برای انتشار نور ، نور مساوی و پراکنده ایجاد می کنند. بهترین شکل شناخته شده منبع انعکاس دهنده ، سافت چتر است ، جایی که نور حاصل از لامپ در داخل یک چتر فلزی منتشر می شود تا یک نور “نرم” غیرمستقیم ایجاد کند.

یک جعبه محفظه ای است در اطراف یک لامپ که شامل دیوارهای جانبی و پشتی و انعکاس دهنده و یک ماده پخش کننده در قسمت جلوی چراغ است.

ضلع ها و قسمتهای پشت جعبه با یک سطح روشن – یک سطح پارچه آلومینیوم یا یک فویل آلومینیومی ، روکش شده اند تا به عنوان یک بازتابنده کارآمد عمل کنند. در بعضی از مدلهای تجاری موجود ، پراکندگی قابل جابجایی است تا اجازه دهد نور به تنهایی به عنوان چراغ روشنایی یا یک بازتابنده چتر مورد استفاده قرار گیرد.

سافت باکس می تواند با هر دو فلش یا منابع نور مداوم مانند لامپهای فلورسنت یا چراغ مانند لامپ های هالوژن کوارتز یا لامپ های تنگستن استفاده شود. در صورت استفاده از چراغهای آن از منابع نوری “داغ” ، عکاس باید اطمینان حاصل کند که سافت برای گرمای چراغی که به آن وصل می شود ، درجه حرارت دارد تا از خطر آتش سوزی جلوگیری کند.

تیزر تبلیغاتی تبریزعکاسی صنعتی تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس سریع