آموزش مقابله با پس زمینه های حواس پرت کن


آموزش مقابله با پس زمینه های حواس پرت کن

حتما شما هم میدانید که یک پس زمینه خوب چقدر میتواند نقش بسزایی در زیبا جلوه دادن سوژه عکاسی شما داشته باشد به همین منظور ما در این مقاله تصمیم داریم تا به شما یاد دهیم تا چگونه بتوانید پس زمینه های حواس پرت کن را در عکس خود از بین ببرید تا بیننده شما تمامی تمرکزش بر روی سوژه ای که عکس گرفته شده باشد با ما همراه باشید تا این نکات را به شما معرفی کنیم.

نکات حذف کردن پس زمینه های حواس پرت کن

بررسی کردن پس زمینه

معمولا بعد از پیدا کردن سوژه انقدر مجذوب آن میشویم که دیگر پس زمینه را به کلی فراموش میکنیم و تمام تمرکز ما بر روی سوژه مورد نظرمان است ولی حتما قبل از عکاسی کاملا پس زمینه را مورد بررسی قرار دهید و عواملی مانند رنگ های ناهماهنگ با سوژه و یا خطوط به هم برخورد کرده را که باعث ایجاد پس زمینه های حواس پرت کن میشوند را حذف کنید.

جابجا کردن سوژه

شاید شما نتوانید پس زمینه عکس خود را درست کنید یا تغییر دهید اما میتوانید برای ناپدید کردن ناهماهنگی های پس زمینه تصویر خود سوژه خود را کمی جابجا کنید تا مشکل حل شود.

تغییر زاویه عکاسی

گاهی اوقات پیش می آید که سوژه شما به گونه ای است که نمیتوانید آن را جابجا کنید به همین خاطر برای حل مشکل میتوانید زاویه عکاسی خود را تغییر دهید.تغییر زاویه عکاسی میتواند به معنی چرخیدن در اطراف سوژه و یا تغییر دادن ارتفاع برای از بین بردن پس زمینه های حواس پرت کن باشد.

مات کردن پس زمینه

یکی از بهترین راه ها این است که پس زمینه تصویر خود را تار کنید تا بی هماهنگی هایی که پس زمینه تصویر شما با سوژه تان دارد از بین برود البته این مات کردن نباید به حدی باشد که باعث آسیب رسیدن به سوژه اصلی عکاسی شما باشد یا پس زمینه عکس شما را به طور کامل از بین ببرد.

استفاده از فضاهای باز

بهتر است تا در هنگام تصویر برداری از پیش زمینه های باز استفاده کنید تا با این کار نیز بتوانید پیش زمینه مات به تصویر خود اضافه کنید به عنوان مثال شما اگر بین یک دیوار آجری و یک دشت باز برای پیش زمینه خود گیر کرده باشید بهتری است از دشت باز استفاده کنید تا سوژه با قرار گرفتن در مقابل آن پیش زمینه مات به نظر برسد.

کادر خود را با سوژه پر کنید

در صورت حل نشدن مشکل پس زمینه شما میتوانید کادر خود را با کلی سوژه پر کنید تا اصلا پس زمینه ای وجود نداشته باشد که باعث به هم ریختگی تصویر شما شود و با حذف شدن حواس پرتی ها یک تصویر زیبا داشته باشید.

به دنبال پس زمینه های خوب باشید یا یکی را خودتان بسازید

بهترین نکته این است که شما باید همواره به دنبال پس زمینه های خوب برای سوژه های عکاسی خود باشید اما گاهی وقت ها هیچ موقع پس زمینه دلخواه خود را نخواهید یافت به همین خاطر میتوانید برای خود با هر چیزی که دم دستتان است پس زمینه بسازید.

گردآوری شده توسط : مرکز عکاسی صنعتی تبریز

از 10 صبح لغایت 8 شب در خدمت همشهریان گرامی هستیم.

* تخفیف ویژه * برای :

  • مدیران شرکت ها
  • سازمان های دولتی و خصوصی 
  • اصناف و کسبه تبریز

تخصصی ترین دپارتمان عکاسی صنعتی در تبریز

عکاسی صنعتی تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس سریع