عکاسی در طول ساعت طلایی


عکاسی در طول ساعت طلایی

امروز میخوایم ساعت طلایی و بهترین تایمی که شما میتوانید برای عکاسی انتخاب کنید را به شما معرفی کنیم که شما با انتخاب کردن این زمان برای عکاسی خود میتوانید از مزیت نور طبیعی نرم و دمای رنگ گرم بلافاصله بعد از طلوع و پیش از غروب آفتاب بهره مند شوید در حالت کلی ساعت طلایی زمانی است که نور طبیعی خورشید بسیار نرم می تابد ولی گرمایی خودش را حفظ کرده است همچنین سوژه های شما دارای سایه های بلند خواهند بود.

دلیل عکاسی در طول ساعت طلایی

ساعت طلاییاگر شما در ساعاتی عکاسی کرده باشید که نور آفتاب به شدت و مستقیم در حال تابش است قطعا تفاوت آن ها را با عکس هایی که در ساعات پایانی روز که خورشید در حال غروب کردن است به وضوح خواهید دید.

معمولا عکاسان حرفه ای در ساعاتی کار خود را شروع میکنند که نور محیط بسیار ملایم باشد و اگر خورشید را در نظر بگیریم این اتفاق مدتی بعد از طلوع و مدتی قبل از غروب خورشید دیده میشود که به این زمان ساعت طلایی میگوییم.

شاید بپرسید که نور خورشید در این ساعت چه فرقی با ساعات دیگر دارد خب ساعت طلایی زمانی است که خورشید به طور کاملا مایل می تابد و به همین خاطر پرتو های نوری باید مسیر بیشتری را از جو زمین طی کنند تا به لنز دوربین شما برسند و همچنین با عبور نور از میان گرد و غبار و آب و مولکول های هوای بیشتر فوتون های بیشتری نیز غوطه ور خواهند شد که در نتیجه همه این ها نور خورشید کم تر و نرم تر و مایل تر به زمین خواهد رسید که همین بهترین شرایط را برای عکاسی شما ایجاد میکند.

البته در ساعت طلایی به دلیل مایل تابیدن خورشید هر سوژه مورد نظر شما میتواند سایه های بلندی داشته باشد که همین مورد نیز در زیبا تر شدن عکس های شما میتواند تاثیر زیادی را داشته باشد که شما با استفاده از آنها و خلاقیت خود میتوانید ترکیب بندی های زیبایی را با سایه ها و سوژه های مختلف ایجاد کنید.

امیدوارم که با استفاده از نکته هایی که در این مقاله گفته شد بتوانید بهترین زمان ممکن برای عکاسی های خود را پیدا کنید.

گردآوری شده توسط : مرکز عکاسی صنعتی تبریز

از 10 صبح لغایت 8 شب در خدمت همشهریان گرامی هستیم.

* تخفیف ویژه * برای :

  • مدیران شرکت ها
  • سازمان های دولتی و خصوصی 
  • اصناف و کسبه تبریز

تخصصی ترین دپارتمان عکاسی صنعتی در تبریز

عکاسی صنعتی تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس سریع