مزیت های استفاده از نور طبیعی در عکاسی


نور طبیعی در عکاسی

همیشه در هر نوع عکاسی این نور است که حرف اول را میزند خصوص در عکاسی پرتره که نور طبیعی بسیار مهم است به همین منظور عکاسان حرفه ای استفاده از نور طبیعی در عکاسی را به تمامی عکاسان پیشنهاد میکنند و بسیار به نور استودیویی ترجیح می دهند به همین منظور ما در این مقاله نور طبیعی در عکاسی و مزیت های آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مزیت های استفاده از نور طبیعی در عکاسی

 

1. نور طبیعی همه رنگ پوستی را زیبا می کند

اگر شما هم دوست دارید تا سوژه شما با هر رنگ پوست تیره یا روشنی که دارد با بهترین رنگ و با همان تن رنگی در عکس  های شما جلوه کند باید از نور طبیعی در تصاویرتان استفاده کنید.

علاوه بر زیبا تر شدن رنگ ها نور طبیعی باعث میشود تا تصاویر شما از هرگونه تن رنگی مزاحمی در امان باشد البته این مورد در مقابل نور شدید آفتاب در ظهر گاه صادق نیست منظور ما نور ملایمی است که در ساعات طلایی تابیده میشود که در این مورد نیز ما مقاله ای را در اختیار شما قرار میدهیم.

بیشتر بخوانید >>>   عکاسی در طول ساعت طلایی

با خواندن این مطلب خواهید فهمید که منظور ما از نور طبیعی چیست و نوری که زاویه تابش آن بسیار شدید باشد به درد عکاسی نمیخورد زیرا نمیتوان آن را کنترل کرد.

2.ارزان است!

امروزه قیمت هر چیزی چندین برابر شده که عکاسی و تجهیزات آن نیز مجزا از این قاعده نیست و نور ها و منابع نوری عکاسی قیمت بسیار بالایی دارند که اگر شما تازه کار نیز باشید قطعا تهیه این تجهیزات برای شما بسیار سخت خواهد بود به همین منظور بهترین راه استفاده از نور طبیعی در عکاسی هایتان است که هیچ هزینه ای را لازم نیست برای آن بپردازید فقط باید نحوه کنترل کردن آن را یاد بگیرید و این مورد نیز به استفاده از نور طبیعی در ساعات طلایی برمیگردد که شما با خواندن مقاله بالایی کامل آن را یاد خواهید گرفت.

همچنین شما برای کنترل کردن نور شدید خورشید میتوانید از رفلکتور ها که یک تجهیزات بسیار ارزان قیمت است استفاده کنید که هر عکاسی باید آن را همراه خود داشته باشد.شما با همراه داشتن آن در عکاسی در نور روز میتوانید در مواقعی که نور آفتاب بسیار شدید است و نمی توان آن را کنترل کرد از رفلکتورها استفاده کنید.

3.فضای باز با آرامش بیشتر همراه است

 

درست است که در آتلیه کنترل زیادی بر روی عکاسی دارید اما میدانید که در این محیط به دلیل وجود نورهای مصنوعی عکاسی و تجهیزات و همچنین گرمای زیاد شماو سوژه نیز بسیار اذیت خواهید شد در حالیکه این موارد در فضای باز وجود ندارد و طبیعت با داشتن امکانات کمتر باز به شما این امکان را میدهد تا با خیال آسوده به عکاسی بپردازید.

نکته پایانی

شما با دقت در کار عکاسان حرفه ای نیز خواهید دید که این افراد بیشتر عکس های خود را در فضای باز و با نور طبیعی خورشید میگیرند فقط آن ها نحوه کنترل نور طبیعی را به خوبی یاد گرفته اند و با استفاده از خلاقیت های خود عکس های زیبایی را خلق میکنند.

امیدوارم که از این آموزش مرکز عکاسی صنعتی تبریز نیز لذت برده باشید تا آموزشی دیگر خدانگهدار

عکاسی صنعتی تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس سریع