آموزش ایجاد عمق در تصویر


آموزش ایجاد عمق در تصویر

در این مقاله قرار است نحوه ایجاد عمق در تصویر را به کمک پیش زمینه به شما یاد دهیم و شما یاد خواهید گرفت که چگونه میتوان از پیش زمینه برای ایجاد عمق در تصویر استفاده کرد.

گاهی اوقات پیش می آید که شما از یک صحنه سه بعدی زیبا عکس میگیرید ولی تنها چیزی که برای شما باقی می ماند یک تصویر دو بعدی ساده است و دقیقا به این حالت است که ما میگوییم عمق تصویر ما از بین رفته است و شما برای ایجاد عمق در تصویر با پیش زمینه چند نکته را لازم است یاد بگیرید که در زیر به آن ها اشاره میکنیم.

پیش زمینه چیست؟

شما هر تصویری را که ثبت میکنید این تصویر دارای سه بخش خواهید بود پیش زمینه، زمینه میانی، و پس زمینه که شما برای ایجاد عمق در تصویر هایتان باید بر روی پیش زمینه تمرکز داشته باشید.

تشخیص دادن این سه نواحی قوانین کاملا مشخصی ندارد ولی با دقت در تصاویر شما میتوانید مرز این سه را از هم تشخیص دهید اما هر چیزی که بین شما و سوژه قرار میگیرد به عنوان پیش زمینه انتخاب میشود.

نحوه ایجاد عمق در تصویر با استفاده از پیش زمینه

نحوه ایجاد عمق در تصویر به کمک پیش زمینه کاملا به سوژه، و به تصمیمات خلاقانه شما بستگی دارد ولی در حالت کلی پیش زمینه عکس شما باید برخی خصوصیات را داشته باشد تا بتواند حس سه بعدی بودن را به بیننده انتقال دهد برای بهره مندی از این موضوع شما میتوانید مواردی مانند یک پیکر انسانی، یک درخت، یک قایق، چند گل، سنگ، یا هر چیز دیگری که نسبتا به شما نزدیک است را به پیش زمینه تصویر خود اضافه کنید که شما با انجام این کار حس تخت بودن تصویر خود را کاهش میدهید و به آن عمق می دهید.

همینطور شما میتوانید از اشیای موجود در محیط اطراف خود نیز کمک بگیرید و با عکس گرفتن از زاویه های متفاوت آن ها را درون تصویر خود بگنجانید تا باعث خلق پیش زمینه زیبا با عمق مناسب شود.

بهتر است برای درک کامل موضوعی مثالی بزنیم.

مثال

فرض کنید در مزرعه و یا جنگلی قرار داریم و سوژه تصویر برداری ما نیز تعدادی درخت هستند که به صورت ردیفی پشت سر هم قرار گرفته اند شما میتوانید در روبروی درختان بایستید و عکس بندازید که مطمینا عکس شما کاملا بی روح و بدون عمق خواهد بود اما در همین مکان شما میتوانید از استعداد خود بهره بگیرید و با بکاربردن فن هایی عکس خود را از این حالت بی روحی دربیاورید.

شما با عوض کردن نقطه دید یا زاویه عکاسی خود میتوانید طوری از درختان عکس بگیرید که گویا یکی از آنها نزدیکتر و بنابراین بزرگتر دیده شود، در حالی که بقیه درختان به نسبت فاصله ای که از آن دارند کوچک تر و کوچک تر به نظر برسند.

شما با انجام این کار تصویری را می سازید که هنگام نگاه کردن به آن ابتدا درخت پیش زمینه به چشم میخورد و سپس خط ضمنی ایجاد شده توسط ردیف درختان نگاه شما را به داخل تصویر و به سمت درختان دیگر می کشاند و این نمونه بارزی از ایجاد عمق در تصویر به کمک پیش زمینه می باشد.

امیدوارم که این آموزش مورد پسند شما بوده باشد تا آموزشی دیگر از سایت عکاسی صنعتی تبریز خدانگهدار.

گردآوری شده توسط : مرکز عکاسی صنعتی تبریز

از 10 صبح لغایت 8 شب در خدمت همشهریان گرامی هستیم.

* تخفیف ویژه * برای :

  • مدیران شرکت ها
  • سازمان های دولتی و خصوصی
  • اصناف و کسبه تبریز

تخصصی ترین دپارتمان عکاسی صنعتی در تبریز

عکاسی صنعتی تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس سریع