هارمونی و تعادل رنگی در عکاسی


هارمونی و تعادل رنگی در عکاسی

رنگ و مخصوصا تعادل رنگی در عکاسی بخش بزرگی از یک تصویر است به همین منظور عکاسان مخصوصا کسانی که تمایل بیشتری به عکاسی از طبیعت و فضاهای باز دارند باید حتما به این مورد توجه کافی را داشته باشند و در تمامی عکس های گرفته شده خود هارمونی و تعادل رنگی را رعایت کنند به همین منظور ما در این آموزش از مرکز عکاسی صنعتی تبریز تصمیم داریم تا شما را با رنگ ها و تعادل رنگی در عکاسی آشنا سازیم.

 

تعادل رنگی در عکاسی

شما تعادل رنگی در عکاسی را میتوانید با نگاه کردن به دریا به خوبی درک کنید دریا همیشه بهترین مکانی است که شما میتوانید در آن آرامش را احساس کنید و تضاد میان رنگ آبی آسمان و دریا با رنگ طلایی و نارنجی شن ها دلیل این آرامش است.

به همین منظور ترکیب و هم نشینی رنگ های متفاوت می تواند در شما حس آرامش را به وجود آورد و این تنها دلیلی است که شما باید به تعادل رنگی در تصاویرتان دقت کنید در زیر ما نکاتی را در رابطه با ایجاد هماهنگی بین رنگ ها و همچنین ایجاد تعادل رنگی در عکس هایتان در اختیار شما قرار میدهیم:

1. استفاده از رنگ های منوکروماتیک

شما برای اینکه بتوانید در عکس هایتان از تعادل رنگی بهره مند شوید میتوانید از رنگ های ونوکروماتیک استفاده کنید این رنگ ها بسیار ساده هستند و شما فقط کافیست که یک رنگ دلخواه را انتخاب کنید و سپس با اضافه کردن رنگ های سیاه یا سفید به آن تنالیته های مختلفی از رنگ دلخواهتان به دست آورید.

2.استفاده از رنگ های مشابه

مورد دوم که شما میتوانید برای ایجاد تعادل رنگی در تصاویر خود از آن استفاده کنید استفاده از رنگ های مشابه است.

البته در این مورد هم شما نباید زیاده روی کنید زیرا اگر در یک تصویر تمامی رنگ های شما بسیار مشابه به همدیگر باشند ممکن است تصویر شما به دلیل نداشتن کنتراست کدر به نظر برسد اما اگر از این روش به درستی استفاده کنید خواهید دید که رنگ ها به طور زیبایی در کنار هم مینشینند و چرخه ای از رنگ های مشابه در کنار یکدیگر جلوه زیبایی به تصویر شما میدهند.

به طور مثال در زیر ویدیویی برای شما قرار میدهیم که تعادل رنگی رنگ سفید را در تصویر مورد بررسی قرار میدهد.

3.رنگ های مکمل

این روش برعکس روش بالایی می باشد به طوری که ما با در کنار هم قرار دادن رنگ های مکمل یک کنتراست بالا در تصویر ایجاد میکنیم که باعث سرزنده تر شدن تصویر ما میشود اما در این روش حفظ تعادل رنگی بسیار سخت تر از روش قبلی است.

4. رنگ های سه گانه

در این روش نیز مانند روش بالا شما در آخر یک تصویر با کنتراست بالا و بانشاط و شفاف خواهید داشت و طرز کار به این صورت است که شما در ابتدا رنگ اصلی تصویرتان را انتخاب میکنید و سپس دو رنگ دیگر را به نحوی که از رنگ نخست به یک اندازه فاصله داشته باشند انتخاب میکنید.

گردآوری شده توسط : مرکز عکاسی صنعتی تبریز

از 10 صبح لغایت 8 شب در خدمت همشهریان گرامی هستیم.

* تخفیف ویژه * برای :

  • مدیران شرکت ها
  • سازمان های دولتی و خصوصی 
  • اصناف و کسبه تبریز

تخصصی ترین دپارتمان عکاسی صنعتی در تبریز

عکاسی صنعتی تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس سریع