۵ نکته برای عکاسی در سفر (قسمت دوم)


۵ نکته برای عکاسی در سفر (قسمت دوم)

مارسل پروست (رمان نویس فرانسوی): سفر برای اکتشاف دنیاهای جدید بازدید از سرزمینهای جدید نیست، بلکه یافتن چشمهایی جدید است.

عکسهایی که شما در سفر میگیرید باید جذاب باشند و دارای رنگهایی زنده، ترکیب‌بندی ساده، استفاده مناسب از نور، نمایش عمق سه بعدی و نگاهی غیر معمول و جالب به یک مکان معروف و شناخته شده باشند.

ما در این مقاله که دو قسمت است پنج نکته را به شما یاد خواهیم داد که در قسمت اول دو مورد را مورد بررسی قرار داده ایم از جمله تاثیر گذاری عکس و تحقیق کردن در مورد مکان و سوژه ای که قرار است از آن عکاسی شود که در این قسمت میتوانید آن را مطالعه کنید و در این مقاله سه مورد دیگر را مورد بررسی قرار خواهیم داد امیدوارم تا بتوانید مهارت عکاسی در سفر خود را بالا ببرید.

۳.منطقه را بگردید.

مهارت عکاسی در سفربهتر است تا قبل از عکاسی چند ساعتی را در مکان مورد نظر بگردید شاید بتوانید محل های بهتر و حتی سوژه های بهتری را برای عکاسی پیدا کنید و یا تمامی قسمت ها را از لحاظ نور پردازی مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید بهترین مکان را برای عکاسی خود پیدا کنید بهترین مکانی که مهارت عکاسی در سفر شما را به نمایش بگذارد.

۴.هویت عکس

شاید برایتان عجیب به نظر برسد اما معمولا همه ویرایشگران عکس در عکسها به دنبال موضوع مشترکی می گردند که این موضوع نیز در بیشتر موارد مردم است!

شما در هر عکسی که میگیرید میتوانید با اضافه کردن چند فرد به عکستان تا حد زیادی ارتباط عکس شما با بیننده افزایش خواهد یافت به طوری که وجود چند نفر در عکس میتواند در بیننده حس وجود داشتن در آن مکان را بدهید که همین مورد مهارت عکاسی در سفر شما را بالا می برد.

5.تنوع آخرین کلید موفقیت!

آخرین و مهم ترین موردی که شما باید به آن توجه داشته باشید تنوع می باشد که باید در تمامی عکس هایتان به چشم بخورد به همین خاطر از تجربه چیز های جدید ترس نداشته باشید و شیوه های مختلفی را برای عکاسی انتخاب و امتحان کنید و حتی زاویه های مختلف یک سوژه را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید به طور کامل در کار خود سوژه های متفاوتی را ایجاد کنید.

همچنین متیوانید به دنبال دسته های مختلفی از موضوعات باشید برای شروع میتوانید از چشم‌اندازها مکان های مختلف یا لحظات خاص و حتی ساختمانها و زندگی روز مره مردم عکاسی کنید و یا اگر مراسم خاصی در نزدیکی شما قرار است جریان داشته باشد میتواند سوژه خوبی برای عکاسی شما باشد.

امیدوارم که موارد گفته شده در این مقاله از سایت عکاسی مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد با دیگر مقالات ما همراه باشید…

تیزر تبلیغاتی تبریزعکاسی صنعتی تبریزمشاور تبلیغاتی تبریزموشن گرافیک تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس سریع