۵ نکته برای عکاسی در سفر (قسمت اول)

عکاسی در سفر

۵ نکته برای عکاسی در سفر (قسمت اول)

مارسل پروست (رمان نویس فرانسوی): سفر برای اکتشاف دنیاهای جدید بازدید از سرزمینهای جدید نیست، بلکه یافتن چشمهایی جدید است.

عکسهایی که شما در سفر میگیرید باید جذاب باشند و دارای رنگهایی زنده، ترکیب‌بندی ساده، استفاده مناسب از نور، نمایش عمق سه بعدی و نگاهی غیر معمول و جالب به یک مکان معروف و شناخته شده باشند.

ما در این مقاله که دو قسمت است پنج نکته را به شما یاد خواهیم داد تا بتوانید مهارت عکاسی در سفر خود را بالا ببرید.

1. تاثیرگذاری عکس

عکاسی در سفراولین فاکتور یک عکس عالی که مهارت عکاسی در سفر شما را نشان میدهید تاثیر گذاری عکس می باشد که شما شیفته آن میشوید و 4 فاکتور آن این است: سادگی، رنگ، نور و عمق

سادگی

معمولا در بیشتر عکس ها سادگی عکس ها رعایت نمیشود و عکس درهم و برهم است اما شما برای اینکه بتوانید منظور و پیام عکستان را به صورت واضح به بیننده منتقل کنید باید عکس شما در عین زیبایی سادگی خود را نیز حفظ کند یک بک گراند ساده برای تصویرتان کافیست.

رنگ

مورد دوم که برای تاثیر گذاری تصاویر شما مهم است توجه داشتن به رنگ هاست و  پر رنگ تر کردن آن ها برای مثال آبی آرام بخش آسمانی یا زردهای با طراوت و سبزهای دلپذیر طبیعت را در نظر بگیرید چقدر زیباست شما میتوانید با پر رنگ کردن این رنگ های زیبایی تصاویرتان را بیشتر کنید و مهارت عکاسی در سفر خود را نیز ارتقا دهید.

شاید بهتر است بدانید که هر عکس، یک موضوع اصلی دارد و یک رنگ اصلی که باید به آن توجه داشته باشید.

نور

استفاده از نور نیز از مواردی است که باید به آن دقت شوید که حتی این مورد میتواند در زنده کردن رنگ های تصاویرتان نیز موثر باشد به طور مثال نور خورشید طلائی رنگ ساعات ابتدایی بعد از طلوع آفتاب یا نور قبل از غروب را در نظر بگیری که عکس گرفتن از آن ها چقدر میتواند زیبا باشد.

عمق

شما با استفاده از این مورد میتوانید عکس های سه بعدی بسازید که امروزه طرفداران بسیار خود را دارند و حس زیبایی را به افراد منتقل می نمایند فرض کنید شما با استفاده از این مورد چقدر میتوانید مهارت عکاسی در سفر خود را افزایش دهید!

۲. تحقیق کنید.

بهتر است قبل از شروع به عکاسی در مورد مکان و چیزی که در آن جا به دنبالش هستید اطلاعات کاملی را به دست آورید و سپس به کار عکاسی مشغول شوید با داشتن دانش قبلی شما میدانید که با چه روبرو هستید و در آن مکان به دنبال چیستید به همین خاطر قادر خواهید بود عکس های زیبا تری بگیرید.

همچنین درباره موضوعات مختلف و مکانی که قرار است برای عکاسی به آن جا بروید میتوانید از اینترنت مطالب به درد بخوری را پیدا کنید.

امیدوارم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد با قسمت دوم این آموزش با ما همراه باشید.

تیزر تبلیغاتی تبریزعکاسی صنعتی تبریزمشاور تبلیغاتی تبریزموشن گرافیک تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس سریع